עורך דין פלילי

ייצוג בהליכים לפי חוק הגנה על הציבור מפני ביצוע עבירות מין

עו"ד שלומציון מנדלמן הינה בוגרת תוכנית הלימודים להכשרת מטפלים בעברייני מין באוניברסיטת בר-אילן ונחשבת לברת סמכא ומומחית בתחום היצוג של עברייני מין בכלל ויצוג בהליכים לפי חוק ההגנה על הציבור מפני ביצוע עבירות מין בפרט .

 

 

בישראל קיימים שלושה חוקים עיקריים בנושא הגבלת תנועתם של עברייני מין מורשעים: חוק ההגנה על הציבור מפני ביצוע עבירות מין, חוק מגבלות על חזרתו של עבריין מין לסביבת נפגע עבירה, וחוק למניעת העסקה של עברייני מין במוסדות מסוימים.

בשנת 2006 נכנס לתוקף במדינת ישראל חוק חדשני שמאפשר הטלת הגבלות ופיקוח על מי שהורשע בעבירת מין גם לאחר שסיים לרצות את מלוא עונשו. החוק הישראלי מסתמך בצורה בלעדית כמעט על הערכת מסוכנות מינית שמבצע מעריך מסוכנות שהוסמך לכך.

היה ומסוכנותו המינית של מי שהורשע בעבירת מין מוערכת על ידי מעריך המסוכנות למעלה מ"נמוכה" בית המשפט שהרשיע וגזר את דינו של המורשע בעבירת מין יכול להטיל עליו במסגרת צו פיקוח הגבלות שונות:

  • בנוגע למקומות בהם יכול לשהות או לגור
  • אנשים עמם יכול להתרועע
  • עבודות בהן יכול לעבוד
  • שימוש במחשב וברשת האינטרנט)
  • החזקת חומר פורנוגרפי
  • שימוש באלכוהול ובסמים ועוד.

וזאת למשך פרק זמן של עד חמש שנים (כאשר מי שמסוכנותו גבוהה ניתן להאריך את ההגבלות גם מעבר לחמש שנים)

עורך דין פלילי ונוטריון עו"ד שלומציון מנדלמן

יחידת הפיקוח לאכיפת החוק

לצורך אכיפה של החוק הוקמה יחידת פיקוח מיוחדת במסגרת שירות בתי הסוהר ובית המשפט במסגרת הצו מקנה לה סמכויות שונות כדי לפקח על עמידה בתנאי הצו.

מדובר בסמכויות לדרוש ולקבל מידע, להיכנס למקום מגורי המפוקח, לאשר מראש מקומות עבודה, לבצע חיפוש במגורים כולל חיפוש במחשב, לבצע בדיקות סמים ואלכוהול ועוד וזאת למשך פרק זמן של עד חמש שנים (כאשר מי שמסוכנותו גבוהה ניתן להאריך את ההגבלות גם מעבר לחמש שנים).

עו"ד מנדלמן מתמחה בייצוג משפטי בהליך הוצאת צו פיקוח

משרדינו מתמחה בייצוג בהליכים שמוגשים על ידי הפרקליטות להוצאת צווי פקוח המצריכים מיומנות ספציפית ומיוחדת וכוללים בין היתר חקירה נגדית של מעריכי מסוכנות על חוות דעתם בניסיון לקעקע את הקביעה כי מדובר באדם שנשקפת ממנו מסוכנות מינית.

 

לינק לחוק ההגנה על הציבור מפני עברייני מין תשס"ו-2006

Template is not defined.

עשוי לעניין אותך..

דילוג לתוכן