גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן
  1. גרור את לוגו מעריב אל סימן הבית שבסרגל הכלים בראש הדפדפן (ראה תמונה).
  2. בחר "כן" (או Yes) בתיבת הדו-שיח שמופיעה.
  3. זהו, סיימת!

סגור


חיפוש
חיפוש ב-nrg nrgשופס חיפוש בגוגל זאפ

הנאשם בירי על פליקס חלפון - למעצר בית

ביהמ"ש החליט לשחרר את רמי עובדיה לאחר שסנגורו הצליח לשכנע את השופט כי האישומים נגדו סותרים את עדות הנוכחים במקום

מיכל שפירא | 1/10/2009 19:55 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
בית המשפט המחוזי בתל אביב שיחרר היום (ה') למעצר בית את רמי עובדיה, הנאשם כי ירה לעבר פליקס חלפון ופצע אותו באורח קשה. בית המשפט קבע כי יש חולשה בראיות נגד עובדיה, בין היתר בשל העובדה שעדי ראייה למקרה טענו כי היורה לבש חולצה שחורה, בעוד עובדיה נקלט במצלמות האבטחה כשהוא לובש חולצה לבנה.

פליקס חלפון
פליקס חלפון צילום ארכיון: אמיר מאירי
לפני כחודשיים נורה פליקס חלפון מחוץ למועדון ה"ארנה" בתל אביב על ידי שני אלמונים. שבועיים וחצי לאחר מכן הוגש כתב אישום נגד שני צעירים בני 20 מתל אביב, בן הרוש ורמי עובדיה, שנמלטו מזירת הירי לאחר הפגיעה בחלפון.

על פי כתב האישום, לפני תקיפתו של חלפון תקפו השניים אדם אלמוני ללא כל סיבה, וניסו לירות גם בו ללא הצלחה. לטענת הפרקליטות, מי שהביא עימו את האקדח הוא הנאשם עובדיה, שלא מחזיק ברישיון לאקדח, ורק בנס הוא לא הצליח להשתמש בכלי הנשק.

מכתב האישום עולה כי לאחר מכן הלכו הנאשמים לצומת הסמוכה ועמדו בקרן רחובות בו פגשו את חלפון שיצא ממועדון הארנה, והחליטו לתקוף אותו. השניים דחפו אותו, היכו בו באגרופים ובעטו בו בכל חלקי גופו. אז, נטען בכתב אישום, עובדיה כיוון את האקדח לעבר חלפון וירה קליע שפגע בירך רגלו הימנית של חלפון. 
חבלות חמורות

על פי כתב האישום, הרוש ידע כי חברו מצוייד באקדח בעת שתקפו את חלפון ומיד לאחר הירי הם ברחו מהמקום באמצעות קטנועים. כתוצאה מהירי וממעשה התקיפה נגרמו לחלפון חבלות חמורות בהן שברים באף ובארובת העין, חבלות בפנים, פצע ירי בירך ושבר ברגל. חלפון הובהל לבית החולים איכילוב בתל אביב כשהוא מחוסר הכרה, ללא דופק ומונשם, והועבר לניתוח בהול.
 

עו''ד שחר מנדלמן
עו''ד שחר מנדלמן  צילום:
פרקליטות מחוז תל אביב, באמצעות עו"ד זהר דולב, ביקשה מבית המשפט המחוזי להאריך את מעצרם של השניים עד תום ההליכים המשפטיים. לטענת הפרקליטות, השניים מסוכנים וקיים חשש שינסו להימלט מדין.

היום החליטה השופטת חיותה כוחן לשחרר את עובדיה למעצר בית. סניגורו של עובדיה, עו"ד שחר מנדלמן, הצליח לשכנע את בית המשפט כי קיימת חולשה בראיות נגד מרשו. בין היתר עדי הראייה לאירוע הירי זיהו את היורה כמי שלבש חולצה שחורה, בעוד שהוא
לבש חולצה לבנה.

מסתמן כי גם הנאשם השני, בן הרוש, ישוחרר למעצר בית מאחר והוא לא מואשם בביצוע הירי ותסקיר שירות המבחן בעניינו הוא חיובי. השופטת כוחן שלחה את הרוש לקבלת תסקיר משלים.

סניגוריו של הרוש, עו"ד שי נודל וגיא פרידמן, אמרו בתגובה כי "אנחנו סמוכים ובטוחים שמרשינו ישוחרר היום וחלקו בכתב האישום קטן יותר ולא מיוחס לו הירי בפועל. עניין שיחרורו ידון בעוד כמה ימים, לאחר קבלת תסקיר שירות מבחן משלים".

עידכונים ב- mms עדכוני חדשות לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...
לאייטמים קודמים לאייטמים נוספים
  • פורומים