תלונה פלילית במשטרה​

עורך דין מייצג אדם במשך הליך פלילי המתבצע נגדו, אך הפניה לעו"ד צריכה להיעשות כבר כאשר מתקבלת תלונה פלילית במשטרה. ככל שיפנה אדם למשרדי עורך דין פלילי מהר יותר כך גדלים הסיכויים לכך שיצליח למזער את נזקיה של התלונה במידה והדבר אפשרי, וגם יוכל להתמודד טוב יותר עם חקירה משטרתית.

ליווי במהלך חקירה משטרתית
לאחר שמתקבלת תלונה פלילית למשטרה מתנהלת חקירה משטרתית. ישנם מקרים בהם גם המשטרה היא זו שיוזמת את החקירה מבלי שהתקבלה תלונה. השוטרים המבצעים את החקירה משתמשים בטכניקות שונות בהן הוכשרו להשתמש. החקירה תשפיע באופן משמעותי על תוצאות המשפט ולכן ישנה חשיבות רבה להכנת הנחקר על ידי עורך דין תלונה פלילית. קורה לעיתים שהחוקרים עוברים גבול מסוים של מידת הפעלת הלחץ  על מנת לגרום לנחקר להודות בעבירה.

עורך דין מומחה בתחום כמו עו"ד מנדלמן, שמשרדו הוא אחד מתוך משרדי עו"ד פלילי המוכרים בת"א, בקיא בחוקים שנחקקו לשמירת זכויותיהם של הנחקרים. לא כל אדם שהתקבלה נגדו תלונה פלילית במשטרה הוא בעל עבר פלילי ויודע להתמודד עם החקירה. התייעצות עם עו"ד מנדלמן וקבלת הנחיות ממנו יביאו לכך שהנחקר יתן עדות באופן שקול ועקבי.

ליווי לאורך כל ההליך המשפטי
כאמור, חקירה במשטרה היא רק תחילת התהליך. אמנם חלק מהתיקים נסגרים מסיבות כמו חוסר ראיות מספיק, חוסר אשמה פלילית או חוסר עניין לציבור, אך בחלק גדול מוגש כתב אישום ומתחיל התהליך המרכזי שלשמו בעצם הוגשה תלונה פלילית במשטרה- ההליך הפלילי המתנהל בבית המשפט. גם כאן מלווה עורך דין תלונה פלילית את הנחקר שהפך כעת לנאשם. הוא מנחה אותו כיצד לענות לתובע, מה לומר ומה לא, מנחה אותו באופן כללי לגבי אופן ההתנהגות הרצוי, דרך המענה לשופט ועוד.

מחיקת רישום פלילי במשטרה
לאחר שהתקבלה תלונה פלילית במשטרה נפתח התיק ונרשם בו כל הקשור להתנהלות החקירה והתיק. כאשר אדם הורשע מדובר על רישום פלילי, אך גם אם לא הורשע או שהתיק נסגר והוחלט לא להגיש כלל כתב אישום, המשטרה מחזיקה ברישום המשטרתי.

במיוחד רישום פלילי אך גם רישום משטרתי יכולים להעיב על המשך חייו של אדם, זאת  גם אם שינה לחלוטין את דרכיו מאז ההרשעה ומיצוי העונש שקיבל. הדבר ניכר למשל בניסיון להתקבל למקומות עבודה, במיוחד בסקטור הציבורי. כאן נכנס לתמונה נושא מחיקת רישום פלילי במשטרה. עו"ד מנדלמן ליווה לקוחות רבים עד לביצוע מחיקת רישום פלילי במשטרה או מחיקת רישום משטרתי.
 
טלפון
072-33-80-648
כתובת
שד' שאול המלך 35, תל אביב
(בית אמריקה)

משרד עו"ד - שחר ושלומציון מנדלמן

לפגישת ייעוץ
ופרטים נוספים
חייגו 072-33-80-648
או מלאו פרטיכם: