תאונות עבודה קבלני בניין​

העליה האינטנסיבית בבניה ברחבי הארץ העלתה לאחרונה לכותרות את נושא תאונות עבודה קבלני בניין. צו שאושר בוועדת העבודה של הכנסת ונכנס לתוקף בינואר 2018 קובע כי יוטלו קנסות משרד העבודה על קבלנים אשר התרחשה תאונה באתר הבניה שבאחריותם בסכומים בטווח של 20,000-40,000 שקלים. 

בגין מה יוטלו הקנסות?
קנסות יוטלו לא רק על תאונות עבודה קבלני בניין שקיפחו חיי אדם אלא גם בגין הפרת הוראות בטיחות בכלל: אי מילוי תקנות הבטיחות במשטחי עבודה ובגובה יגררו בעקבותיהם קנסות. כך גם שימוש בציוד שלא עבר בדיקות בטיחות כל תקופה הנקובה בחוק, הפעלה באופן מרושל של עגורנים, אי מינוי של ממונה בטיחות באתר, התקנה ושימוש בפיגום ממוכן ללא בדיקה ואישור ועוד. כאמור, לא חייבת להתרחש תאונה בפועל בכדי להטיל קנסות משרד העבודה על מנהלי עבודה וקבלנים.

תאונות עבודה קבלני בניין באזור המרכז נפוצות במיוחד
חשדות בגין הפרת חוקי בטיחות יגררו בעקבותיהם מעצרים של האחראים לדבר- קבלנים ומנהלי עבודה. . שחרור ממעצרים אינו פשוט כאשר על קבלן מוטלות האשמות באי ציות לחוקי בטיחות עבודה. אזור המרכז הוא אזור עמוס במיוחד בבניה ולכן תאונות עבודה קבלני בניין נפוצות בו במיוחד. עו"ד שחרור ממעצרים בת"א כמו עו"ד מנדלמן, עו"ד פלילי המומחה גם לתאונות עבודה הוא הכתובת לפנות אליה.

איך לבחור את עורך הדין שייצג אתכם?
קבלנים רבים ממורמרים ביותר על סכומי הקנסות שנקבעו. המשנה למנכ"ל התאחדות בוני הארץ אף טען כי קבלנים רבים לא מרוויחים בחודש את סכומי הקנסות. מדובר על עונש כבד מאוד. עו"ד מנדלמן מספר מניסיונו בתיקים העוסקים בתאונות עבודה קבלני בניין כי בחלק גדול מהתיקים הנאשמים הם קבלנים מהוגנים אשר עושים מאמץ רב בכדי לעשות את עבודתם כפי שצריך ולשמור על חוקי הבטיחות, כאלה אשר במשך שנים עבדו על פי הנהלים ולא היו מודעים לנהלים חדשים שנקבעו או שעשו טעות. מעצר עבורם הוא חוויה טראומטית. לכן, חשוב שימצאו עו"ד מעצרים בת"א אשר ביצע שחרור ממעצרים ויכול להקל עליהם בהתמודדות עם חוויה לא פשוטה זו.  
 
טלפון
072-33-80-648
כתובת
שד' שאול המלך 35, תל אביב
(בית אמריקה)

משרד עו"ד - שחר ושלומציון מנדלמן

לפגישת ייעוץ
ופרטים נוספים
חייגו 072-33-80-648
או מלאו פרטיכם: