עו"ד הטרדה מינית​

מעבר לעבירות מין חמורות הכוללות אקט פיזי בוטה כמו אונס או מעשה סדום, ישנו נדבך נוסף של עבירות מין אשר אינן כוללות בהכרח פגיעה פיזית. היום במיוחד, עם פריצת קמפיין me too, גם הטרדות מיניות או עבירות תקיפה שלא הסתיימו באופן חמור כמו אונס נחשבות לעבירות מין לכל דבר, ולאדם אשר חשוד בעבירות אלה מומלץ לחפש עו"ד הטרדה מינית אשר מומחה בנושא הטרדות מיניות באופן מיוחד, כמו עו"ד מנדלמן, עו"ד פלילי המתמחה גם בתחום זה.
 
סוגים של הטרדות מיניות
החוק למניעת הטרדה מינית מציג חמישה מצבים הנחשבים להטרדה מינית:
  • הצעות חוזרות בעלות אופי מיני למרות סירוב 
  • התייחסות משפילה לאדם בהקשר של מיניותו או נטייתו המינית
  • סחיטה באיומים לקבלת הסכמה למעשה בעל אופי מיני
  • התייחסויות חוזרות (גם אם לא משפילות בהכרח) המתמקדות במיניותו של אדם
  • מעשים מגונים
     
הטרדות מיניות במקום עבודה
לא מעט מקרים של הטרדות מיניות מתרחשות במקום העבודה. הנאשמים מנצלים את יחסי המרות שלהם לביצוע של הטרדה מינית, המגיעה גם כהערות מיניות. עו"ד מנדלמן, המשמש בתור עו"ד הטרדה מינית בתיקים שונים מצביע על כך שישנן לא מעט עובדות אשר חוששות לסרב לבוס מתוך פחד לאיבוד פרנסתן. החוק מצביע על הבדל בין ציות ליחסי מרות הלגיטימי במסגרת יחסי עבודה לבין ניצול יחסי מרות שאינו במקומו. תפקידו של עו"ד הטרדה מינית כמו גם עו"ד עבירות תקיפה הוא להבהיר לקורבן אשר פונה אליו להתייעצות בתחושת חוסר ביטחון כי פנייתה היא לגיטימית.

מנגד, הוא צריך להיות מסוגל גם לייצג נאשם בעבירת הטרדה מינית ולראות את הצד שלו. עו"ד הטרדה מינית, כמו עורך דין עבירות אלימות בתל אביב ובכלל, צריך תמיד לראות את טובתו של מרשו ולבחון את התיק והראיות המוצגות בו באובייקטיביות. 
 
מה לאחר הגדרת הבוס כעבריין מין?
עו"ד עבירות תקיפה או עורכי דין עבירות אלימות בתל אביב יכולים לספר על חששן של נפגעות לא רק מהגשת התלונה ומההליך המשפטי מול התוקף או המטריד אלא גם מן היום שאחרי מיצוי עונשו. חוק הרחקת עבריין מין מסביבת נפגעת העבירה בא לענות בדיוק על חששות אלה. תפקידו של עו"ד הטרדה מינית הוא לעמוד לצד מרשתו ולבדוק כי חוק הרחקת עבריין מין מסביבת נפגעת העבירה אכן מתקיים. 
 
טלפון
072-33-80-648
כתובת
שד' שאול המלך 35, תל אביב
(בית אמריקה)

משרד עו"ד - שחר ושלומציון מנדלמן

לפגישת ייעוץ
ופרטים נוספים
חייגו 072-33-80-648
או מלאו פרטיכם: