עו"ד עבירות מין​

עבירות מין הן עבירות שבמשך שנים הודחקו והוצנעו, בעיקר בגלל תחושת הבושה בקרב הקורבנות, לרוב נשים אך לא רק. לאחרונה, במיוחד בעקבות קמפיין ה- me too עולה הנושא לכותרות והפך לאחד מנושאי הדיון הבוערים. בעקבות הסרת עניין הבושה אצל מתלוננות, מוצאים עצמם עו"ד עבירות מין מוצפים בתלונות בנושא.

מה נחשב לעבירות מין?
הגדרתן של עבירות מין היא מורכבת ולכן חוק העונשין העוסק בפגיעות גוף מרחיב בנושא. ישנם מושגים רבים אשר עורכי דין עבירות מין צריכים לדעת את משמעותם ואת ההבדלים ביניהם. עו"ד מנדלמן, בעל משרד עו"ד פלילי בת"א, עוסק שנים בתיקים אלה ומכיר לפרטי פרטים את החוקים והמושגים.  לצד העבירות החמורות ביותר כמו אונס או מעשה סדום, ישנן עבירות נוספות כמו מעשה מגונה, הטרדה מינית ומושגים נוספים שיש להבין היטב את משמעותם. ישנם גם סעיפים נוספים הקשורים לסוג הקשר בין התוקף לקורבן או הבדלי גיל. כך למשל לגבי עבירות מין בקטינים או עבירות מין בתוך המשפחה.

ההבדל המרכזי בין עבירות מין לעבירות פליליות אחרות
עו"ד עבירות מין וכל העוסקים בתיק הקשור לעבירת מין עוסקים בתחום בו רב הנסתר על הגלוי. אם בעבירות פליליות בכלל לא פשוט למצוא עדים לעבירה וגביית עדויות היא מורכבת, על אחת כמה וכמה בעבירות מין. כאן העדים למעשה יהיו ברובם הגדול של המקרים הקורבן והתוקף בלבד. עו"ד עבירות מין וכך גם השופט בתיק עומדים בפני שתי גרסאות בלבד: גרסת הקורבן וגרסת התוקף.

לכן, עורך דין עבירות מין, במיוחד כשאלה עבירות מין בקטינים שיכולים להתקשות לבטא את עצמם, צריכים לצלול לעומק נפשו של הקורבן ולעקוב אחר סימנים לא מילוליים שיכולים לחזק או דווקא להחליש את אמיתות התלונה: טון דיבור, שפת גוף ועוד. כל אלה צריכים להיות תואמים למצבו של אדם שעבר טראומה.

פיקוח על עברייני מין
עו"ד עבירות מין, במסגרת תפקידם לייצג נאמנה כל נאשם, מייצגים את מרשם כך שטובתו ניצבת לנגד עיניהם. עו"ד עבירות מין נמצא גם מן הצד השני כשהוא מלווה את הקורבן במסגרת ליווי צמוד שזכאית הקורבן לקבל ממרכזי נפגעות עבירות מין. כך, הנאשם עומד לא רק מול התביעה מטעם המדינה אלא גם מול עורך הדין המלווה את המתלוננת. לאחר הרשעה של הנאשם כמבצע העבירה, הוא נמצא תחת פיקוח על עברייני מין.

אם לאחר בדיקה מקצועית הוא נמצא כמסוכן לציבור או לקורבן, מוצא נגדו צו פיקוח על עברייני מין.  בין אם אתם נאשמים ובין אם אתן הקורבן, עו"ד מנדלמן יתן מנסיונו ויביא אתכם אל התוצאה הטובה ביותר שניתן.
 
 
טלפון
072-33-80-648
כתובת
שד' שאול המלך 35, תל אביב
(בית אמריקה)

משרד עו"ד - שחר ושלומציון מנדלמן

לפגישת ייעוץ
ופרטים נוספים
חייגו 072-33-80-648
או מלאו פרטיכם: