עו"ד אלימות במשפחה​

אלימות במשפחה היא נושא שממוקם בין הנושאים החברתיים הבוערים ביותר. ב- 1991 נחקק חוק העוסק כולו במניעת אלימות בתוך המשפחה. בשל הגברת המודעות החברתית לנושא, התלונות על אלימות במשפחה רק עולות, ועולה הצורך בשירותיו של עו"ד אלימות במשפחה. 

מה נחשב לאלימות בתוך משפחה?
עו"ד מנדלמן, עו"ד פלילי במרכז הוא בעל ניסיון רב בתור עו"ד אלימות במשפחה ומספר שישנם סוגים שונים של עבירות אלימות במשפחה: אלימות כלפי בני זוג, כאשר לרוב האישה היא הקורבן, אלימות כלפי ילדים ואלימות כלפי קשישים מצד בני משפחה. אין ספק כי עבירות אלימות כלפי חסרי ישע כמו ילדים וקשישים הן כואבות במיוחד, אך כל אלימות במשפחה היא מלווה בכאב רב וסבל של כל  בני המשפחה. 

סוגים שונים של אלימות
מקרי האלימות במשפחה בהם עוסק עו"ד עבירות אלימות בתל אביב אינם רק מקרים של אלימות פיזית. האלימות הפיזית בולטת במיוחד בשל סימנים פיזיים שהיא מותירה, אשר עו"ד עבירות אלימות בת"א יכול להצביע עליהם כראיות, אך ישנם סוגים נוספים של אלימות: אלימות מילולית שיכולה לגרום לסבל ונזק לא פחות מאלימות פיזית, אלימות נפשית: פגיעה בקורבן במניפולציות רגשיות, לאו דווקא שפה נמוכה, אלימות מינית- פעולה שנזקיה הם ארוכי טווח,  במיוחד כשנעשית בתוך המשפחה, וגם אלימות כלכלית: מניעת הגישה אל משאבים כלכליים של הקורבן, פעמים רבות תוך חוסר מענה לצרכיו, מה שיוצר רעב ונזקים בריאותיים.

התמודדות החוק עם אלימות במשפחה
עו"ד אלימות במשפחה, כמו כל עו"ד פלילי במרכז ובכלל, צריך לראות את טובת הנאשם לנגד עיניו ולהתמודד מול מערכת שעושה ככל שביכולתה למגר את תופעת האלימות. על מנת לעשות זאת נחקקו מספר חוקי עונשין הקשורים לאלימות במשפחה: עו"ד עבירות אלימות בת"א מספר כי העונש על תקיפה בכלל, לדוגמה, הוא שנתיים מאסר, אך העונש על תקיפת בן משפחה הוא כפול: ארבע שנות מאסר. כך גם אם נגרמה חבלה: שלוש שנים באופן כללי ושש שנים כשזוהי חבלה שנגרמה לבן משפחה.

צו הרחקה/ הגנה
חלק גדול מהתיקים בהם עוסקים עו"ד אלימות במשפחה וגם עו"ד עבירות אלימות בתל אביב כוללים גם הגשת בקשה לצו הרחקה או צו הגנה. גם כאן, העניין רגיש יותר כאשר מדובר באלימות במשפחה. עו"ד אלימות במשפחה מטפל בתיקים בהם אדם הורחק מביתו שלו, מצב מורכב יותר מהרחקה מסביבתו של הקורבן כשהוא אינו בן משפחה.  מומלץ לפנות אל עו"ד מנדלמן גם בתיקים מורכבים במיוחד. בשל ניסיונו הרב בנושא האלימות במשפחה, יוכל להתמודד גם עם תיקים מורכבים ביותר בתחום.
 
טלפון
072-33-80-648
כתובת
שד' שאול המלך 35, תל אביב
(בית אמריקה)

משרד עו"ד - שחר ושלומציון מנדלמן

לפגישת ייעוץ
ופרטים נוספים
חייגו 072-33-80-648
או מלאו פרטיכם: