ייצוג בתיקים צבאיים​

ייצוג בתיקים צבאיים הוא שונה במובנים רבים מייצוג במשפט אזרחי. מערכת המשפט הצבאית מתנהלת בנפרד ממערכת המשפט האזרחית והמשפטים מתנהלים בבתי דין צבאיים. לכן, במשפט צבאי מייצג את הנאשם עורך דין צבאי. גם כאשר מדובר על עבירות פליליות שאינן קשורות קשר ישיר לפעולות צבאיות, כל עוד מדובר באדם המשרת בצבא בשירות סדיר, קבע או מילואים ובחלק מהמקרים גם אזרחים עובדי צה"ל, יתנהל המשפט בערכאה צבאית. עו"ד מנדלמן ששימש במשך שנים כסניגור צבאי הוא הכתובת עבורכם כאשר אתם עומדים לפני משפט צבאי.

כיצד נערך הליך השיפוט הצבאי?
כאשר מדובר בעבירות הקשורות לצבא באופן ישיר כמו עבירות נשק, יתקיים המשפט בבית דין צבאי. אם לעומת זאת מדובר על עבירה פלילית שאינה קשורה ישירות לצבא, יכולה הפרקליטות הצבאית לקבוע האם המשפט אכן יערך בבית דין צבאי או האם יתקיים בבית דין אזרחי. כאשר הוחלט על כך שאדם נשפט בבית דין צבאי, הוא רשאי לבחור האם יהיה מיוצג על ידי עורך דין צבאי מטעם הסניגוריה הצבאית ללא אפשרות לבחור מי הוא יהיה, או האם לקחת עורך דין באופן פרטי אשר ייצוג בתיקים צבאיים הוא המומחיות שלו. רבים בוחרים באפשרות השניה, כשהם מחפשים עורך דין שאינו רק מתמחה בייצוג בתיקים צבאיים כזה המתמחה בסוג העבירה בה הם נאשמים. אם מדובר על עבירות הקשורות בנשק יקחו עורכי דין עבירות נשק.
 
כיצד לבחור עורך דין צבאי
ייצוג בתיקים צבאיים מתאפשר רק לעורך דין אשר הוסמך לכך וקיבל אישור מיוחד לייצג נאשמים בבתי דין צבאיים. עו"ד מנדלמן הוא עו"ד פלילי אשר מומחה גם בייצוג בתיקים צבאיים. הוא שימש בצבא כסניגור צבאי במילואים במשך שנים וייצג בהצלחה לקוחות שנאשמו בסוגים שונים של עבירות. חשוב לבדוק גם את מידת המומחיות בסוג העבירה. ישנם עורכי דין צבאיים המגדירים עצמם בתור עורכי דין עבירות נשק או עבירה ספציפית אחרת ומתמחים בכך. 

שירותים שנותנים עורכי דין צבאיים
עורך הדין הצבאי יכול לייצג את מרשו בעבירות ומול גופים שונים: להכין אותו לדין משמעתי, לחקירת מצ"ח, בהליכי שימוע, בבקשות למחיקת כתב אישום, בקשות חנינה וכן בקשות למחיקת רישום פלילי לאחר הרשעה על ידי בית דין צבאי.
 
 
טלפון
072-33-80-648
כתובת
שד' שאול המלך 35, תל אביב
(בית אמריקה)

משרד עו"ד - שחר ושלומציון מנדלמן

לפגישת ייעוץ
ופרטים נוספים
חייגו 072-33-80-648
או מלאו פרטיכם: