חקירה פלילית במשטרה​

השלב הראשון לאחר שמוגשת תלונה במשטרה היא תחילתה של חקירה פלילית במשטרה. החקירה היא תהליך לא פשוט שמטרתו היא להביא אדם קרוב לקצה גבול היכולת שלו באשר להסתרת מידע. אמנם נחקקו חוקים הבאים לשמור על זכויות הנחקר ולהציב את הגבול למידת הפעלת הלחץ האפשרית, אך עדיין, במיוחד כאשר מדובר על חקירה פלילית ראשונה, חשיבותם של עורכי דין חקירות במשטרה הוא רב מאוד. עו"ד מנדלמן, עו"ד פלילי ילווה אתכם עם נסיונו הרב לאורך החקירה ויכין אתכם אליה היטב.

כיצד נערכת חקירה משטרתית?
חקירה פלילית במשטרה מתחילה, לרוב, לאחר הגשת תלונה. עם זאת, חקירה יכולה להתחיל באופן יזום גם על ידי המשטרה כאשר ישנו חשד כלפי אדם מסוים לביצוע עבירה. הדבר מתרחש כך לא מעט כשמדובר בעבירות צווארון לבן הקשורות להון ומיסוי או הונאה. כאשר זהו המקרה, ניתן לחשוד זמן לחיפוש עו"ד מתוך רשימת עורכי דין עבירות הונאה שייצג אותו כבר עם תחילת החקירה.

חקירה פלילית במשטרה יכולה להתבצע רק על ידי שוטרים שהוכשרו והוסמכו לכך. היא מנוהלת על ידי חוקר אחד אך בחדר החקירה נוכחים מספר חוקרים. החקירה דורשת ידע ומיומנות מצד החוקרים במגוון נושאים רלוונטיים: הצד הפסיכולוגי, מכשירים מדעיים העוזרים לחקירה, הצד המשפטי ועוד.

אילו זכויות ישנן לנחקר?
יחסי הכוחות של החוקרים והנחקר הם כמובן רחוקים מלהיות מאוזנים ולחוקרים ניתן כוח רב. עם זאת גם חקירה פלילית במשטרה צריכה להתנהל על פי החוקים. כמובן שאסור לחוקרים להשתמש באלימות פיזית או מילולית כלפי הנחקר, אך מותר להם להשתמש במניפולציות שונות, כל עוד הן אינן נחשבות להתעללות רגשית. חוקים ותקנות שנחקקו לשמירת זכויותיהם של עצורים, נחקרים או נאשמים מגדירים גבולות, אך במסגרת אותם גבולות ידם של החוקרים חופשיה כמעט לחלוטין.

מבחינתם, מטרתה של חקירה פלילית במשטרה היא להוציא מהנחקר הודאה. נחקרים שאינם באים מוכנים ושלא עברו הדרכה על ידי עורכי דין עבירות הונאה או עורכי דין מומחים בסוג העבירה, יכולים שלא לעמוד בלחץ ולהודות במעשה שיוחס להם רק מתוך רצון לסיים את התהליך הלא נעים של חקירה פלילית.

ליווי של עו"ד מנדלמן, מהבולטים מתוך עורכי דין חקירות משטרה, שליווה בהצלחה נחקרים רבים, יכול לעשות את ההבדל בין שבירה של הנחקר לבין מתן תשובות באופן שקול.
 
 
טלפון
072-33-80-648
כתובת
שד' שאול המלך 35, תל אביב
(בית אמריקה)

משרד עו"ד - שחר ושלומציון מנדלמן

לפגישת ייעוץ
ופרטים נוספים
חייגו 072-33-80-648
או מלאו פרטיכם: